Kadın Hastalıkları ve Doğum Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Taner AkçalKadın Hastalıkları ve Doğum
+(90) (312) 284 00 77
+(90) (312) 284 00 77

Doğru Jinekolog Seçimi

Bir çok merdiven altı klinikler hem sizin paranızı alacak hem de düzgün bir şekilde muayene etmeyeceği için aslında var olan bir hastalığı da görmemiş ya da hissetmemiş olabilir. Bundan dolayı Doğru Jinekolog seçilmesi oldukça önemlidir.

Devlet hastaneleri ya da özel hastaneler tam teçhizatlı olduğu için en kısa bir bulguya bile önem verilecek ve bu bulguların da neye sebep olduğu araştırılacak. Bu tamamen sizlerin iyiliği ve sağlığı için yapılmaktadır. Yılda bir kez yapılan bu muayeneye kesinlikle önem vermek gerekmektedir. Aman ne olacak şeklinde yaklaşımlar oldukça yanlıştır.

Eğer ailenizde de böyle hastalıklar var ise siz de potansiyel taşıcı olabilirsiniz. Ve eğer ilk muayeneniz ise bunu doktor ile paylaşmanız gerekmektedir. En ufak bir bulguda bile şüpheci yaklaşılarak kan testleri ile o hastalığın olup olmadığına bakılmalıdır. Aksi taktirde sizler için pek de iyi olmayabilir.

Siz sağlığınız ne kadar çok önem veriyorsanız Jinekoloji Doktoru da size oldukça önem göstermektedir. Olası bir hastalık durumunda o doktor sizin takibinizi yapacak ve gerekli ilaçları vererek o hastalıktan kurtarmaya çalışacak. Eğer ilaçlar yeterli gelmez ise size ameliyat teklif edebilir. Fakat ameliyat teklif edilirse genel olarak durum ciddi bir hal almış olabilir. Doktorunuzun söylediği doğrultuda ilerlemeniz sizler için de oldukça yararlı olacaktır. Sizler daima doktorunuza güvenmelisiniz. Sizler için canla başla çalışmaktadır.