Kadın Hastalıkları ve Doğum Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Taner AkçalKadın Hastalıkları ve Doğum
+(90) (312) 284 00 77
+(90) (312) 284 00 77

Ankara Tüp Bebek

Ankara tüp bebek merkezleri,Türkiye’nin en çok rağbet gören tüp bebek merkezleri ve kadın sağlığı merkezleri arasında bulunmaktadır. Tüp bebek, çocuk sahibi olmak isteyen ancak olamayan çiftler için uygulanan ve en çok talep edilen yardımcı üreme tekniği olarak bilinmektedir. Kısırlık tedavilerinin enbaşında yeralan tedavi yöntemleri arasında ‘’Tüp bebek‘’ tedavisi yer almaktadır.

Günümüzde birçok çift çocuk sahibi olmak istemektedir. Ancak sebebi bilinmeyen kısırlık, enfeksiyon, tüp kanallarının tıkanması, erkek sperm kalitesinin düşüklüğü, kilo ya da ileri yaştan kaynaklanan birçok sebepten ötürü çocuk sahibi olamayan çiftler Ankara’da tüp bebek yöntemi sayesinde çocuk sahibi olmayı başarmaktadırlar.

Tüp bebek tedavisi son zamanların en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasında bulunmasının yanısıra kadın üreme hücresi olan yumurta ve erkek üreme hücresi olan spermlerin laboratuvar ortamında toplanması ile birlikte döllenmenin elde edilmesi amaçlanmaktadır.

Laboratuvar ortamında döllenen yumurtalar bölünmeye başlamasıyla birlikte embriyo dönemini yani ilk gelişim aşamalarını laboratuvar ortamında gerçekleştirilmesiyle birlikte anne adaylarının rahmine yerleştirme işlemleri uygulanmaktadır. Ankara tüp bebektedavi günümüzde gebeliğin doğal yollar ile oluşan gebelikten farksız olarak gerçekleştirerek ön plana çıkmaktadır.

 

tüp bebek tedavisi

 

Ankara’da Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Ankara tüp bebek tedavisi, birçok merkezde yapılmaktadır. Bu hastalar muayenehanemize başvurabilirler. Her geçen gün merak içerisinde araştırılmaya devam ediyor. Tıp her geçen gün gelişmesiyle birlikte çocuk sahibi olamayan anneler için olağan üstü fırsatlar sunuluyor. Doğal gebelikten tek farkı olarak döllenme işlemlerinin laboratuvar koşullarında gerçekleşmesi sağlanarak döllenen yumurtaların anne rahmine yerleştirilme işlemidir. Bu doğrultuda doğal gebelikten hiçbir farkı olmadan çocuk sahibi olma fırsatını elde edebilirsiniz.

Tüp bebek tedavisinde yumurtaların yerleştirilmesi için iki yöntem bulunmaktadır. Bunları şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Klasik tüp bebek tedavisi laboratuvar ortamında döllenme işlemlerinin gerçekleşmesi için spermleri yumurtanın yanlarına bırakılıp bu spermlerin kendi kendine yumurtaya ulaşarak döllenme işlemleri gerçekleştirilir.

  • Spermlerin mikroskop altında bir pipet yardımı sayesinde yumurta içerisine direkt olarak enjekte edilerek döllenmenin sağlanması gerçekleştirilir.

Bu her iki yöntem de çiftlerin özellikleri doğrultusunda uzmanlar tarafından belirlenerek uygulanmaktadır. Böylelikle çift için en başarılı tedavi yöntemi uygulanmaktadır

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dış Gebelik Belirtileri

Dış gebelik belirtileri son senelerde kadınlarda çok daha sık bir biçimde ortaya çıkmaktadır. Dış gebelik sorununun bu derece yaygın görülmeye başlamasının ana nedenlerinin başında geç gebelikler...

Gebelikte 3-6 Ay (İkinci Trimester)

Gebelikte 14. Haftada Tamamen hamileliğin dördüncü ayında ve ikinci üç aylık dönemde sizsiniz. Bebek ışık hızında büyür ve yakında ilk hareketlerini hissedersiniz....

Tüp Bebek Tedavisi Sırasında Saç Boyanması

Saç boyaları tehlikeli toksik değildir, bu nedenle boya Tüp bebek tedavisi sırasında ve hamilelik sırasında saça uygulanabilir. Boyama işlemi sırasında cilde az miktarda saç boyası bulaşabilir....